Світ навколо

Сучасний стан міжнародних зв’язків України, інтеграція її до європейського та світового простору змушують розглядати іноземну мову як важливий засіб міжкультурного спілкування, – вважає викладач іноземних мов Олеськова Галина Григорівна. А ще вона безмежно любить мову, яку викладає та намагається передати цю любов та її знання студентам коледжу.

Галина Григорівна переконана, що вивчення іноземної мови базується не лише на знанні граматичних правил, лексики, але й на пізнанні культури, звичаїв і традицій носіїв мови. В більшості випадків навчального заняття не вистачає для того, щоб повністю поринути в середовище, в культуру країни,  мову якої студенти вивчають. Тому для досягнення більш досконалого рівня володіння іноземною мовою ефективним допоміжним засобом є позааудиторна робота. Вона не тільки поглиблює знання іноземної мови, формує навички міжособистісного спілкування різними мовами, але й сприяє розширенню культурного світогляду, збагачення ерудиції студентів, дає можливість побачити і збагнути світ навколо себе.

Для формування у студентів іншомовних комунікативних  компетенцій дуже важливо вийти за межі навчальної аудиторії, розширити соціокультурне середовище, поспілкуватися з носіями іноземної мови. Участь студентів у гуртках іноземних мов, клубах спілкування є ефективним майданчиком такої роботи.

Позааудиторна робота як специфічний вид діяльності вимагає нестандартної організації. Однією із форм такої роботи у коледжі стала тісна співпраця із відділом іноземних мов Хмельницької обласної наукової бібліотеки ім.М.Островського. Студенти коледжу можуть познайомитись з літературою іноземними мовами (англійська, німецька, латинська) для студентів медичних закладів, оригінальними німецькомовними виданнями від Гете-інституту (м. Мюнхен), англомовними виданнями центру “Вікно в Америку”.

Та найцікавішим стає живе спілкування учасників численних заходів, що проводяться у рамках такої співпраці. Тут звучать діалоги, пісні, інсценізуються казки, організовуються вікторини, створюються комікси іноземними мовами.

 

 

 

 

 

 

 

Вечір-зустріч «Мости порозуміння». Студенти коледжу Цифрак О. та Капустинська К. розповіли учасникам та гостям заходу про свята, традиції та звичаї німецького народу, після чого відбулася вікторина комічного німецького учня-першокласника, який запитував присутніх про головні свята Німеччини. А спеціальний атрибут німецького школяра-першокурсника шультюте виготовили власноруч.

День поріднених міст «Я і світ навколо мене». Студенти коледжу Жеменік В. .та Боднарчук К. представляли двох друзів з міст-побратимів Чеханова (Польща) та Хмельницького, які розповіли присутнім про польську культуру, традиції та звичаї. Справжнім закликом до єднання  на подібній зучтрічі прозвучали  слова студентки коледжу Шуляк Ю.

 

Тематичний вечір «Люди з берегів туманного Альбіону». Студенти Шмагно Д., Руденко Б, Сніцаренко Т. англійською мовою імпровізували на тему  “У лікаря”. Захід відбувся у дні тижня англійської мови. Тож згодилося знання не тільки англійської мови, а й медицини.

 

 

 

Конкурси. Студентка Капустинська К. брала участь у конкурсі відеокліпів, підготувавши ролик “Снігова королева”, Горецька О. в конкурсі “Комікс з класиків”, підготувавши історію за мотивами (“Бджолиної королеви” Братів Грімм). Конкурси проходили у Гете-інституті (м. Мюнхен) серед студентів різних навчальних закладів України, а також студентів-читачів Хмельницької ОУНБ ім. М. Островського.

Напередодні новорічних свят члени гуртків англійської та німецької мов під керівництвом викдадачів іноземних мов Олеськової Г.Г. та Охрей В.В. підготували низку плакатів, різдвяних календарів та презентацій. Дивитись презентацію "Свята, традиції та звичаї німецького народу". 

HAPPY NEW YEAR!  MERRY CRISTMAS!