Зустріч з заступником Міністра

24 листопада 2016 року у рамках робочого візиту на Хмельниччину відбулася зустріч студентів коледжу з заступником Міністра охорони здоров'я України Романом Романовичем Іликом.

У актовій залі коледжу зібралися студенти випускних курсів, члени органів студентського самоврядування, викладачі та співробітники коледжу. У зустрічі також взяли участь заступник голови Хмельницької ОДА В.Ц.Олійник, директор Департаменту охорони здоров'я Я.М. Цуглевич, представники засобів масової інформації, інші посадові особи.

Роман Романович розповів про основні напрями реформування вітчизняної охорони здоров'я. Зокрема він наголосив на запровадженні превентивної системи охорони здоров'я, пріоритетом якої стане система запобігання причині і можливому розвитку хвороби. Біля 80% пацієнтів будуть отримувати допомогу у первинній ланці, решта – на вторинному та третинному рівні. Роман Ілик також підкреслив надзвичайно важливу роль медичного персоналу та вимог до нього, який працюватиме на цьому рівні надання медичної допомоги.

Особливу увагу заступник Міністра звернув на презентацію проекту «Доступні ліки», що спрямований на забезпечення економічної (ціна) і фізичної (наявність на ринку країни) доступності лікарських препаратів для всіх верств населення. Реімбурсацію – часткове або повне відшкодування коштів за ліки планують ввести, за словами Романа Ілика, уже з квітня 2017 року.

Фото на згадку

Більша частина зустрічі проходила в режимі діалогу. Студенти коледжу цікавилися питаннями, що торкаються працевлаштування, забезпечення соціальних гарантій, перспектив ступеневої освіти у галузі охорони здоров'я.

Зокрема студент 4-го курсу відділення «Лікувальна справа» Шаманський А. поцікавився перспективами здобуття ступеня магістра на базі диплому молодшого спеціаліста. Жиловська К. – студентка 4-го курсу відділення «Лікувальна справа» підняла питання про майбутнє існування фельдшерсько-акушерських пунків та професії фельдшера.

Завідувач відділення «Сестринська справа» Лубова Т.Ф. задала питання стосовно бачення ролі медичної сестри в системі охорони здоров'я України.

Відповідаючи на питання, заступник Міністра сказав, що питання існування та реорганізації закладів охорони здоров'я, а також їх фінансування будуть вирішуваттися місцевими органами влади. Він побажав успіхів педагогічному і студентському коллективу і висловив надію, що результат від реформ буде помітним найближчим часом.

Після зустрічі у стінах колледжу відбулася пресс-конференція Р.Ілика з представниками засобів масової інформації Хмельницької області. а також нарада зі спеціалістами, які проводять закупівлі лікарських засобів за міжнародними непатентованими назвами.