«Україна – понад усе!»

21 – 22 вересня 2017 р. в м. Києві відбулась Всеукраїнська студентська науково-практична конференція медичних (фармацевтичних) коледжів, училищ, інститутів медсестринства та Черкаської медичної академії «Україна – понад усе!».

Конференція проводиться вже втретє, і другий рік поспіль в ній беруть участь і представники Хмельницького базового медичного коледжу – Павлушко Владислав, студент III курсу відділення «Лікувальна справа» та Когут Л. І. – викладач соціально-економічних дисциплін.

Конференція не конкурсна. Її метою є збереження і збирання інформації про подвиги тих, для кого слово «Україна» – не просто географічна назва, тих, хто готовий пожертвувати всім заради існування нашої держави. Учасники конференції виступали з доповідями про подвиги героїв як Революції Гідності, АТО, так і тих, хто боровся за волю і незалежність України в усі попередні часи. Цього року багато доповідей було призначено подвигам воїнів УПА, і, що цікаво, готували такі доповіді не лише представники Західної України, а і студенти із Донецької та Запорізької областей. Значна кількість  доповідей присвячено українським медикам.

За кількістю учасників це була рекордна конференція, понад 60 студентів з різних куточків нашої держави. Хмельницький регіон  було представлено учасниками із Хмельницького базового  медичного  коледжу, Кам’янець-Подільського медичного училища,  а також Шепетівського медичного училища.

Метою проведення конференції, окрім вищеназваної, є і формування патріотизму, активної громадянської позиції серед студентської медичної спільноти, обмін досвідом, усвідомлення того, що де б не проживали студенти, всі вони є українцями і немає іншого поділу на схід, захід, окрім як географічного. Єднання нації через єднання молоді. А також нові враження, нові друзі, емоції, обмін досвідом.

Конференція відбувалася протягом двох днів, на базі Третього медичного колледжу м. Києва. 21 вересня – відкриття конференції, виступи учасників. А ввечері – подарунок учасникам – відвідування Національного драматичного театру ім. Івана Франка. Чудова вистава, за мотивами п'єси Мольєра «Скупий, або школа брехні». Класичний матеріал в сучасній інтерпретації.  22 вересня  – практичні тренніги для студентів «Знати, вміти, врятувати». Протягом двох годин провидились теоритичні та практичні  інструктажі «Основи сортування постраждалих при надзвичайних ситуаціях. Базова підтримка життя (BLS)», Надання допомоги на/до госпітальному етапі при травмах та кровотечах», «Первинний та вторинний огляд постраждалого», які проводили лікарі Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф  Жувак О.В, Демченко О. С., Старова Ю. С.  Після тренінгу відбулось відпрацювання отриманих практичних навичок в стрес-ситуації – імітація теракту. В умовах, наближених до реальності, студенти мали надати допомогу потерпілим.

Когут Л. І.: «Враження від участі у конференції – найкращі. По–перше, Київ. Якось так сталось, що не доводилось бути в Києві. Тому саме місто, доброзичливість мешканців справляє приємне враження. Дуже дивно ходити по Майдану Незалежності, вул. Грушевського, вул. Інститутській, таких мирних, заповнених туристами, і розуміти, що три роки тому тут все палало, горіло, гинули люди. Також вразив тренінг. Викладачі були лише глядачами, але, сама ситуація, крик, вибухи, шум, паніка – лякала. Розумієщ, що саме страшне, це втратити контроль над собою.»

Павлушко В.: «Найяскравіші спогади – це тренінги. Дізнався багато нового, особливо, як діяти, якщо під руками немає необхідних інструментів та препаратів. Ну і звичайно, імітація теракту, коли треба було не розгубитися, згадати все, чого тебе навчили і врятувати найбільше людей. А також, спілкування з іноземцями, зі Швеції, з якими проживали в хостелі. Вразила вистава в театрі, оскільки для мене це було вперше».