Проблеми медсестринської освіти

Здоров’я населення є одним із показників суспільного розвитку країни, відображенням її соціально-економічного та морального стану, вагомим чинником формування демографічного, економічного, трудового,  культурного потенціалу суспільства.

Здоров’я населення: це наука і мистецтво запобігання захворюванням, продовження життя,  зміцнення фізичного і психічного здоров’я людей. Особливе місце у цих процесах відведено медичній сестрі. Медсестринство – важлива ланка охорони здоров’я, представники якої надають широкий спектр медичної допомоги (догляд, невідкладна допомога, профілактика, реабілітація тощо).

Саме сестринській справі, удосконаленню професійної діяльності медичних сестер, їхній фаховій освіті в контексті реформування сфери охорони здоров’я України була присвячена Науково-практична конференція з міжнародною участю «Вища освіта в медсестринстві: проблеми і перспективи», яка відбулася 19-20 жовтня 2017 року у м. Житомир в приміщені КВНЗ «Житомирський інститут медсестринства» Житомирської обласної ради.

Викладачі Хмельницького базового медичного коледжу Петрова Алла Іванівна, Когут Людмила Іванівна,  Горбатюк Юрій Євгенович, Мельник Олена Володимирівна взяли активну участь у роботі наукового заходу, який  проводився у великому конгрес-центрі і, до слова, вільних місць практично не було. Тема конференції зацікавила як науковців, так і фахівців-практиків у медичній сфері. Конференція із такою тематикою проводиться у стінах Житомирського інституту медсестринства вже не вперше і, як зазначають організатори, з кожним роком кількість учасників зростає. З доповіддю на тему: «Здоров’я населення та проблема його законодавчого забезпечення в Україні (підготовлена викладачами суспільно-економічноих дисциплін коледжу) виступила Петрова А.І. Дивитись презентацію доповіді.

Надзвичайно змістовними були доповіді гостей із Словаччини та Польщі. Зокрема доповідь Івети Лазарової, президента Асоціації медичних сестер та акушерок Словаччини «Професійна спілка медичних сестер та акушерок Словаччини: зміст, структура та напрями діяльності», Лукаша Кобера, голови Асоціації медичних сестер Татранського регіону, головного редактора журнал «Медсестринство та акушерство» (Словаччина) «Освіта, компетенції і практика в діяльності медичних сестер та акушерок Словаччини», Єви Молки, голови Асоціації медичних сестер Сілезького регіону, головного редактора журналу «Медсестринство спеціалізоване» (Польща) «Небажані нещасні випадки в Польщі на прикладі реабілітаційного центру Верхнього регіону Сілезії», Владіміра Сіска, керівника служби центру невідкладної допомоги (Словаччина), Марч Малгожати, доктора філософії, викладача «Інституту медсестринства та наук про здоров’я Жешувського університету (Польща) «Негативні впливи на здоров’я медичних сестер під час роботи у нічні зміни» та інші не менш пізнавальні  доповіді зарубіжних гостей та наших співвітчизників, що вболівають за стан сфери охорони здоров’я в Україні,  відкриті до нових знань та готові до співпраці.

Під час роботи наукової конференції були запропоновані доповіді українською, англійською, польською та словацькою мовами. Слід відмітити професійну роботу перекладачів, які пропонували слухачам повний та емоційний переклад.

По завершенню роботи конференції присутніх ознайомили із проектом резолюції, яка відображає весь спектр актуальних питань розвитку медсестринської освіти в Україні, озвучених проблем та пропозицій щодо реформування медичної сфери, підвищення якості підготовки медичних працівників, вирішення кадрових проблем галузі, поліпшення якості медичної допомоги населенню, розвитку ступеневої медсестринської освіти.