Говорити українською

Слова росли із ґрунту, мов жита.
Добірним зерном колосилась мова.
Вона як хліб. Вона мені свята.
І кров’ю предків тяжко пурпурова.

                                  Ліна Костенко

День української писемності та мови – державне свято, яке, починаючи з 1997 року відзначають в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Наші студенти – майбутнє української медицини. Вони усвідомлюють усю необхідність вивчення та плекання рідної мови. Тому напередодні Дня української писемності та мови у нашому коледжі було проведено ряд заходів, приурочених цьому святу.

7 листопада студенти взяли участь у І етапі Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Переможцями стали студенти молодших курсів: І місце посів Нагорний Віталій (І лА), ІІ місцеОлійник Іванна (ІІ лБ).

8 листопада відбувся І етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. У якому призові місця посіли студентки ІІІ курсу групи А відділення Сестринська справа Савінська Анастасія (І місце) та Вітер Олена (ІІ місце).  

Також наші студенти не оминули можливості приєднатись до участі у Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності. Адже основне завдання цього заходу полягає не у тому, щоб перевірити свою грамотність (хоча й це дуже важливо), а у єдності всіх нас як єдиного народу. Тому що девіз цьогорічного радіодиктанту – «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета».

 Так, ця акція об’єднала у стінах коледжу не лишу студентів І, ІІ та ІІІ курсів, але й викладачів.

 Вітаємо усіх переможців та учасників! Бажаємо вам нових перемог та досягнення висот на наступних етапах конкурсів!!! Віримо у вашу перемогу!