Серце і судини

На спільному засіданні предметної (циклової) комісії терапевтичного та педіатричного профілю, що відбулося 15 грудня 2017 року у коледжі обговорювалися питання осучаснення змісту тем серцево судинних патологій у дітей, підлітків та дорослих з метою інтеграції навчального матеріали та вироблення спільних та найефективніших методичних прийомів та методів навчання для формування фахових компетентностей майбутніх медичних спеціалістів.

У засіданні брала участь Якимишина К.В. – обласний дитячий кардіоревматолог, яка охарактеризувала стан та розвиток серцевих патологій у дітей раннього віку. Вона зазначила, що в більшості випадків такі вади бувають вродженими і діагностуються ще під час вагітності. Але в останні роки спостерігається збільшення набудих вад, що іноді приводить до синдрому ранньої смерті. Вона також зазначила значне зменшення такого захворювання як ревматизм.

Бойко Л.С., викладач внутрішньої медицини коледжу виступила з темою: "Комплексний спосіб оцінки функціонального стану міокарда у молоді" і розповіла про результати науково-дослідної роботи студентів коледжу з функціональної діагностики.

"Серце і судини: причини захворювань, особливості перебігу та допомога" – тема виступу Трохимчук О.В., викладача сімейної медицини, лікаря швидкої допомоги.

Сов'к О.О., викладач внутрішньої медицини у коледжі, розповіла про сучасні методи профілактики ССС, запропонувавши шкалу оцінювання ризику серцево-судинної патології.

Воронюк О.В., викладач внутрішньої медицини коледжу поділилась досвідом використання методів симуляційного навчання при вивченні захворювань ССС.

Викладачі, які були присутні на засіданні схвально оцінили роботу та дійшли згоди щодо змістовної інтеграції окремих тем навчального плану.