Подолаємо рак разом

24 жовтня 2018 р. студенти ХБМК провели акцію з елементами тренінгу до дня боротьби з раком молочної залози: «Самообстеження молочної залози – запорука здоров'я жінки»

Жовтень є традицiйним мiсяцем боротьби з раком молочної залози. В цей час лiкарi вкотре закликають жiнок регулярно проводити самообстеження та за найменших пiдозр звертатися до спецiалiстiв.

Кожні 35-37 хвилин в країні реєструється новий випадок раку молочної залози, щорічно виявляється більше 20000 хворих. Великою проблемою є те, що бiльшiсть жiнок потрапляють до лiкарiв вже у занедбаних станах, коли навiть видалення залози (мастектомiя) не рятує ситуацiї.

Справа в низькому рiвнi обiзнаностi про можливостi самообстеження та у несвоєчасному зверненнi до лiкаря. Так, за статистикою, 70-80% жiнок вперше виявляють пухлину у грудях самостiйно. Адже пiд час гiгiєнiчних процедур легше вчасно помiтити змiни, якi вiдбуваються у молочних залозах. А якщо робити це регулярно, хворобу можна випередити.

Тому кожна жiнка змолоду повинна вмiти проводити самообстеження, i ця  процедура має стати такою ж звичною, як, скажiмо, чищення зубiв. Адже, на жаль, жодна представниця слабкої статi не застрахована вiд раку молочної залози.