Фундамент здоров’я, молодості та довголіття

 5 листопада у Хмельницькому базовому коледжі під керівництвом Квасовської Ж.С. відбулася науково – практична конференція на тему:"Кишківник – місце, де криється здоров'я людини." У конференції взяли участь  студенти Кам'янець – Подільського медичного коледжу.  Особлива подяка завідуючому відділенням проктології Хмельницької обласної лікарні Баліцькому В.В. за участь в конференції.Оскільки захід проходив у  режимі online, то усі медичні навчальні заклади регіону стали учасниками конференції. Дякуємо викладачам та студентам коледжу за  організацію та проведення конференції,  а учасникам  за цікаві та змістовні доповіді!

Із опитування учасників заходу:

 - Тема конференції надзвичайно актуальна. Уявіть собі, про те, що «всі хвороби починаються у кишківнику» писав ще 2,5 тисячі років тому древньогрецький лікар Гіпократ, а у ХІХ столітті російський біолог Ілля Мєчніков, отримав Нобелівську премію за відкриття прямої залежності між тривалістю життя і здоровою кишковою мікрофлорою. Сучасна наука підтверджує: 90% всіх відомих захворювань людини пов’язані із станом здоров’я кишківника.

 

- Знання про мікробіот кишківника збільшились у зв‘язку з використанням новітніх методів ідентифікації, заснованих на вивченні генів ДНК мікроорганізмів, які заселяють кишківник. В товстому кишківнику понад 10 трильйонів бактерій. 

Мікробіота бере участь в обміні речовин, синтезує вітаміни групи В.

- Має антиоксидантну, антиканцерогенну функції, синтезує гормони серотонін(гормон щастя) і мелатонін(гормон довголіття). 

- Постачає енергію для нашого організму.

- Виконує імунологічну захисну функцію

- Духовне і фізичне здоров‘я залежить від мікрофлори кишківника, а це означає, що 95% хвороб залежить від мікробіоти.

- Якщо раніше всі хвороби були від нервів, то сьогодні від кишківника, який є другим мозком нашого організму

- Трохи жорсткого гумору: першими, хто засвоює нашу їжу, є не ми, а наші кишкові бактерії. Щоб нагодувати корисні бактерії, наш раціон має бути правильним і корисним для нас.