Немає професії з великим майбутнім….

… АЛЕ Є ПРОФЕСІОНАЛ З ВЕЛИКИМ МАЙБУТНІМ

Ці слова англійської письменниці Дороті Сейерз напрочуд вдало характеризують вибір професії фельдшера. Оволодівши необхідним об’ємом знань та вмінь, набувши практичного досвіду, він реально стає професіоналом у первинній ланці охорони здоров’я.

До речі, ця професія дуже древня. Слово «фельдшер» у медицині вперше використали в середньовічній Німеччині – так називали польових цирульників, які займалися перев'язками на полі бою, а в мирному житті встановлювали діагнози, проводили прості маніпуляції, надавали необхідну медичну допомогу.

У сучасному світі фельдшер – це фахівець з медсестринства, який засвоїв освітньо-професійну програму «Лікувальна справа». І коло його обо’язків набагато більше. Адже він надає необхідну медичну допомогу, а часом рятує життя людини до госпіталізації. На його плечі припадають досить нелегкі обов’язки: первинний огляд та постановка попереднього діагнозу, діагностика стану постраждалого, надання невідкладної допомоги, своєчасне транспортування хворих в стаціонар та реанімаційні відділення, проведення санітарно-гігієнічних та профілактичних заходів для зниження захворюваності населення. У разі потреби, навіть вміє приймати пологи, накладати шви на рану, робити штучну вентиляцію легень, непрямий масаж серця, дефібриляцію серця, зупиняти масивні кровотечі та багато іншого. Працюючи у складі бригад швидкої допомоги, надає медичну допомогу при екстрених та критичних станах, таких як непритомність, зовнішні та внутрішні кровотечі, раптовий біль у загрудинній ділянці, розлади дихання, судоми. Рятує життя населення у різних надзвичайних ситуаціях: аваріях, катастрофах, пожежах, вибухах. Діяльність фельдшера включає організаційні функції, оцінка загального стану пацієнтів, вміння готувати пацієнтів до складних лабораторних досліджень та інструментальних методів обстеження, здійснення спеціального догляду за пацієнтами, участь у лікувальному процесі та профілактичних заходах, проведення просвітницької роботи з дотриманням принципів медичної етики та деонтології, надання невідкладної долікарської допомоги при гострих станах, постійне підвищення професійного рівня. Не рідко хто задумувався перш ніж обрати цю професію.

Після закінчення коледжу випускникам присвоюється освітньо-кваліфікаційний ступінь «фаховий молодший бакалавр» за спеціальністю «Медсестринство» та освітньо-професійною програмою «Лікувальна справа». Такий рівень освіти узгоджений з Національною та Європейською рамкою кваліфікацій та передбачає підготовку фахівців у структурі фахової передвищої освіти у галузі охорони здоров’я. На навчання приймаються особи, які мають загальну середню освіту (9 класів). Окрім диплому, їм видається свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти. Випускникам присвоюється професійна кваліфікація «Фельдшер» та видається диплом фахового молодшого бакалавра.

Такий фахівець здатний виконувати зазначену професійну роботу і може займати первинні посади: фельдшер, фельдшер із санітарної освіти, фельдшер пожежно-рятувального (аварійно-рятувального) підрозділу; фельдшер санітарний; фельдшер з медицини невідкладних станів, фельдшер станції (підстанції) екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Їх часто можна зустріти в медичних частинах військового формування, медичних пунктах аеропортів, залізничних станцій або морських портів, в службі порятунку, школах та дитячих садочках, лабораторіях, фельдшерсько-акушерських пунктах. Може працювати самостійно або під керівництвом лікаря.

Здобувають освіту за освітньо-професійною програмою «Лікувальна справа»  впродовж 4 років. Навчання дуже насичене, безмежно цікаве, тому час пролітає надзвичайно швидко. Потрібно вивчити багато дисциплін: анатомію, латинську мову, мікробіологію, фармакологію, внутрішню медицину, хірургію, педіатрію, акушерство та гінекологію, неврологію та психіатрію, невідкладні стани, основи тактичної медицини… Оволодіти практичними навичками у кабінетах коледжу чи на клінічних базах – а це провідні лікувально-профілактичні установи міста та області. Пройти та захистити 3 види практик: навчальну, виробничу та переддипломну. На випускному курсі студенти здають державний інтегрований іспит «Крок М».

                                           Студенти під час занятть з анатомії

У коледжі створені комфортні умови для навчання студентів, проживання у гуртожитку, проведення дозвілля. Навчальні кабінети мають сучасне обладнання та методичне забезпечення проведення занять. Навчальний корпус комп’ютеризований: є 2 комп’ютерних класи, підключення до Інтернет-мережі, мультимедійні системи у навчальних аудиторіях. Під час дистанційного навчання студенти користуються корпоративною комп’ютерною мережею.

Студенти під час занять у навчальному корпусі та на клінічній базі

На відділенні працюють досвідчені викладачі, які мають значний досвід роботи, працюють творчо та самовіддано. Переважна більшість – це викладачі вищої категорії. Вони залучають студентів до гурткової та науково-дослідницької роботи.

У коледжі цінується не лише навчання, а й талановитість, креативність, почуття гумору та активність студентів. З метою формування громадської позиції, сприяння розвитку творчості й обдарувань студентів, діє студентське самоврядування, робота якого організована адміністрацією коледжу, головою студентського самоврядування Щербатюк В. та активними студентами, які мають бажання втілювати у життя нові ідеї, проєкти та зацікавлені у розвитку себе як особистості та навчального закладу. Вони працюють у соціальних мережах, беруть участь в наукових конференціях у стінах коледжу та за їх межами, влаштовують різноманітні урочистості та свята: Андріївські вечорниці, День студента, Міс та Містер коледжу, День медичного працівника, КВК, проводять санітарно-профілактичну роботу зі школярами  та студентами інших навчальних закладів тощо.

Конференція "Коронавірусна інфекція: особливості та профілактика"

Наші студенти нагороджуються Грамотами за активну участь у громадському житті навчального закладу, успіхи у навчанні не лише адміністрацією коледжу та Департаментом охорони здоров’я, а і міським головою – Олександром Симчишиним. Відділення «Лікувальна справа» закінчили відомі люди Хмельниччини: Ткач Б. В. – начальник управління охорони здоров`я Хмельницької міської ради; Михалюк І. С. – завідувач відділення неврології №1 КП ХМЛ; Закревський Ю. В. – завідувач відділення КП ХМПЦ

Медичний персонал первинної ланки, зазвичай, зцілює не лише тіло, а й душу, вселяючи віру та надію на швидке одужання. Наші випускники наділені чуйністю, добротою, спостережливістю і акуратністю. Ми виховуємо чесних, відповідальних та самостійних людей, які є професіоналами своєї справи та твердо стоять на варті здоров’я населення.