В досягненні мети немає меж!!!

Вже шостий рік поспіль відвідувачів аптек міста та області зустрічають привітні, компетентні та знаючі фахівці-випускники відділення «Фармація» Хмельницького базового медичного коледжу.

Наймолодше відділення, йому всього 9 років, стало гордістю нашого навчального закладу. Про це свідчать нагороди студентів міжнародних наукових студентських конференцій, призові місця на регіональних та міських олімпіадах та відгуки роботодавців-завідуючих аптек, де працюють наші випускники. Сучасні працівники фармацевтичної галузі повинні бути в постійній готовності до змін характеру праці, удосконалень професійних знань, умінь, навичок, збагаченню досвіду пізнавальної і практичної діяльності. Саме такі складові професійної майстерності є рушійною силою у викладанні професійно-спрямованих дисциплін для викладачів  на нашому відділенні.

Студенти під час занять у коледжі

Підставою до відкриття відділення стала гостра  проблема кадрового забезпечення фармацевтичної галузі на Хмельниччині. Поспілкувавшись з провідними фахівцями-провізорами області та міста, адміністрація коледжу прийшла до одностайної думки-прикласти всіх зусиль і виправити цю ситуацію.

Викладацький склад представлений молодими провізорами і лікарями, які прагнуть  постійно  рости і вдосконалювати свій професіоналізмю. До викладання залучені найкращі  фахівці аптечних підприємств нашого міста – завідувачі аптек з великим досвідом: Хмельницької міської аптеки №1, аптеки Віола, мережі аптек «Аптеки Поділля», «Подорожник». На базі яких, за попередньо укладеною угодою, проводяться  заняття з фармакології, технології ліків, фармакогнозії, фармацевтичної та аналітичної хімій у сучасно обладнаних кабінетах і лабораторіях.

З метою налагодження міжнародної співпраці і створення дружніх стосунків зі студентами –фармацевтами з країн Європи, а також для ознайомлення і вивчення досвіду навчання і викладання в зарубіжних країнах студенти і викладачі нашого відділення відвідують вищі навчальні медичні заклади Польщі, Словакії. 

На підприємстві "Екофарм"

Щорічно найкращі студенти відділення приймають участь в конкурсі професійної майстерності «Панацея». Перший етап проходить на базі коледжу, а в другому етапі переможець захищає честь нашого навчального закладу  в Харківському фармацевтичному коледжі. Студенти нашого відділення завжди в десятці найкращих конкурсантів.

Міжнародний конкурс наукових робіт серед студентів «BIMKO» – є дуже гарною можливістю заявити про себе як  про сучасну фармацевтичну спільноту студентів. Наші делегати неодноразово отримували відзнаки і переможні позиціі  в м.Чернівці.

Обовязковою складовою програми навчання фармацевтів є проходження практики на другому і третьому курсах – пропедевтичноі, фармакогностичноі, технологічноі і переддипломної. Щороку викладачі максимально продуктивно і цікаво організовують цей процес. Осоюливості будови лікарської сировини, заготівлю і лікувальні властивості студенти вивчають на присадибній ділянці коледжу, на плантаціях Хмельницькоі, Тернопільськоі області і, навіть, в Карпатах. А технологію  сучасного  виробництва ліків з рослинноі сировини нам вдалось вивчати на українсько-німецькому підприємстві «Екофарм» у місті Славута.

Збір лікарських  рослин у Карпатах

Останні два роки,через  пандемічні умови, участь у конкурсах і конференціях  проходить здебільшого в режимі он-лайн, що дає можливість нашим майбутнім фармацевтам відвідати будь-яку конференцію в Украіні і за її межами.

Вже стало традицією щороку відзначати у стінах нашого закладу Міжнародний день фармацевта. Цікаво і оригінально розроблений сценарій свята, запрошені улюблені викладачі, практикуючі провізори, фармацевти, а також  студенти-першокурсники, для яких це свято є, свого роду, посвятою в  майбутню професію, створють теплу і дружню атмосферу на початку навчального року і, вкотре, актуалізують правильно зроблений крок у майбутнє.