Цілюща сила милосердя

Всесвітній день медичної сестри заснований в день народження Флоренс Найтінгейл – першої англійської сестри милосердя і щорічно відзначається 12 травня. Хоча фактично святу вже понад сто років, офіційно воно було засновано лише у 1971 році. День медичної сестри відзначається з моменту об'єднання сестер милосердя із 141 країни світу у професійну громадську організацію – Міжнародну раду медичних сестер.

Медичні сестри на сьогоднішній день є основною і найбільшою ланкою в системі охорони здоров'я. Вони є важливим зв'язком між лікарем та пацієнтом. З усього медичного персоналу саме вони найбільше часу проводять з пацієнтами. Медична сестра –це не тільки працівник, що безумовно виконує свої ообов'язки, але турботливий і уважний  слухач, щирий друг та міцне плече для пацієнтів.


Медична сестра визнана найлюдянішою, найпочеснішою, найгуманнішою професією у громадянському суспільстві. ЇЇ діяльність, окрім підтримання здоров'я, професіонального догляду за хворими, полегшення страждань, визначає розуміння цінності людського життя, усвідомлення потреби доброти та співпереживання, вміння бачити не хворобу, а людину з її духовною та фізичною неповторністю. Недарма медичну сестру здавна трепетно називають сестрою милосердя.

В сучасних умовах докорінно змінилося місце і роль медичної сестри в галузі охорони здоров'я. Підвищилися вимоги до якості її роботи, розширилися обсяги надання медичної допомоги, з'явилась необхідність відпрацювання стандартів сестринського догляду, змінилися критерії оцінки якості їх виконання.  Це не могло не вплинути на підготовку медичних сестер у коледжі.

Педагогічний колектив коледжу самовіддано працює над впровадженням у навчально-виховний процес галузевих стандартів вищої медичної освіти нового покоління, розширює можливості якісної практичної підготовки, створює умови для формування у випускників стійких професійних компетенцій. Не залишається поза увагою формування моральних та професійних якостей особистості медичної сестри. .

У педагогічнтму колективі коледжу розуміють суть та завдання реформування медичної галузі сьогодні і всіляко сприяють розбудові нової моделі охорони здоров'я України. Віримо, що ситуація в країні стабілізуєтьсяю, буде і фінансування, і успішне продовження реформ.

 Вислювлюю найщиріші вітання з нагоди професійного свята. Бажаю усім міцного здоров'я, родинного затишку, здійснення заповітних мрій! Хай Ваша життєва нива з року в рік родить щедрими зернами добра, любові, щастя та благополуччя! Нехай множаться Ваші успіхи і досягнення, невичерпним буде джерело Вашої сили, енергії, оптимізму, творчості і натхнення.Та найбільше моє побажання – щоб у країні був мир і єднання, тоді й у кожного із нас все буде добре!