Сьогодні, студенте, твій день !

                                                                            Дорогі студенти Хмельницького

                                                                             базового медичного коледжу!

Щиро вітаю вас зі святом – міжнародним днем студента! У нашому славетному коледжі ми вшановуємо студента щоденно, адже він – головна постать коледжу. Для вас. студенти, створюється атмосфера, у якій може якнайповніше розквітнути та самореалізуватися кожна особистість.

Саме туту, у коледжі, проходять найцікавіші незабутні роки, коли зміцнюються ваші молоді сили, а попереду відкриваються гідні перспективи. туту ви здобуваєте професію, з якою пов'яжете свої долі.

Ми щиро радіємо вашим успіхам ісподіваємося, що рки навчання в коледжі стануть яскравою сторінкою вашого життя.

Міжнародний День студентів (International Students' Day)– день міжнародної солідарності студентів. Cимволічне об’єднання студентів усіх спеціальностей і всіх навчальних закладів.

Це свято асоціюється з молодістю, романтикою, веселощами, а от його історія пов’язана з трагічними подіями.

28 жовтня 1939 року на окупованій фашистами території Чехословаччини, пражські студенти та викладачі вийшли на демонстрацію , щоб відзначити  річницю створення Чехословацької держави (28 жовтня 1918 року). Підрозділи військ-окупантів разігнали демонстрацію. Під час цих подій був розстріляний студент медичного факультету Ян Оплетал (Jan Opletal).

Поховання Яна Оплетала 15 листопада 1939 року знову переросли в акцію протесту. Десятки демонстрантів були заарештовані. 17 листопада гестапівці і есесівці вранці оточили студентські гуртожитки. Більше ніж  1200 студентів были заарештовані і заслані в концтабір в Заксенхаузен. Дев’ятьох студентів і активістів студентського руху  стратили без суду в тюрьмі в пражському районі Рузині.

За наказом Гітлера всі чешські вищі навчальні заклади були закриті до кінця війни. Так сильний студентський рух було паралізовано.

Проте нелюдське поводження із молоддю не залишило байдужими студентство інших держав. Їх представники у Лондоні 1941-го року на Міжнародній зустрічі оголосили 17-те листопада Міжнародним днем студента.

В Україні 17 листопада стали відзначати як  День студента з 1999 року згідно з Указом Президента від 16.06.1999 № 659/99.

Цей знаменний „день” був, є і залишиться одним з найулюбленіших для всіх студентів. 

Від щирого серця вітаєю шановне студентсво зі святом! Залишайтеся такими ж сильними і цілеспрямованими! Творіть і споглядайте! Будьте «в темі» і не втрачайте можливостей! Пам'ятайте, що кожен день, кожну хвилину ви навчаєтеся: де б ви не були і що б ви не робили. Ми всі – студенти в цьому житті. Здобуваючи нові знання, ми стаємо розумнішими, духовно багатшими. Ми розсовуємо межі, справляємося з ними, залишаючи позаду труднощі і неприємності.

Тож сьогодні, студенте, – твій день!