H M U . K M . U A

Будь-ласка, зачекайте. Йде завантаження сторінки

Майбутнє за наукою

Майбутнє за наукою

13 Квітня, 2023 admin Comments Off

Під такою назвою 10 квітня 2023 року проходив XХVІІ конгрес студентів та молодих учених у Тернопільському національному медичному університеті ім. І.Я. Горбачевського, участь у якому взяли студенти нашого коледжу.

Наукова програма конгресу містила розгляд різноманітних питань у галузі теоретичної, експериментальної, практичної медицини та фармакології.  Студенти коледжу представляли результати своїх наукових досліджень у секції «Профілактична медицина, соціальна медицина, медична інформатика,  організація охорони здоров’я».

Не дивлячись на те, що конгрес відбувався в онлайн форматі, серед його організаторів та учасників склалася доброзичлива атмосфера, що дозволило  вдало виступити.

Науково-дослідницька робота студентки ІІІ курсу відділення «Лікувальна справа» Бондар Анни на тему: «Розлади харчової поведінки в умовах війни» (керівник – Жанна Квасовська, викладач епідеміології та соціальної медицини) окреслила цілий ряд проблем, що пов’язані з розладами харчової поведінки підлітків та загостренням цієї  проблеми під час воєнного стану. До вже існуючих  причин додалися психоемоційні розлади, різке зниження якості життя, поведінкові реакції.

Результати дослідження показали, що 45% молодих людей потребує своєчасного виявлення розладів харчової поведінки та надання їм лікарської та психологічної допомоги з метою запобігання появи та прогресування симптомів. Робота гідно оцінена членами журі та  зайняла почесне ІІ призове місце.

Студентки ІІІ курсу відділення «Лікувальна справа» Щербина Анастасія та Кучерук Марія виступили з науковим дослідженням на тему: «Вплив мікробіома на розвиток злоякісних захворювань шлунково – кишкового тракту» (керівник –  Жанна Квасовська, викладач епідеміології та соціальної медицини). Про актуальність теми не варто дискутувати, адже наукові дослідження останніх років виявили провідну роль мікробіома людини, який відповідає за підтримку здоров’я організму та має великий вплив на виникнення різного спектру захворювань.

За матеріалами, наданими для дослідження Хмельницьким обласним онкологічним диспансером, зроблено припущення, що порушення мікробіома є найбільш ймовірною причиною пухлинних захворювань шлунково-кишкового тракту. Актуальним залишається питання щодо формування у населення навичок здорового способу життя та харчування. Робота схвально оцінена журі конкурсу та зайняла ІІ почесне місце. За результатами роботи Конгресу укладено збірник тез. Студенти отримали позитивний досвід у підготовці, проведені та захисті наукових робіт. Бажаємо подальших творчих звершень та успіхів на науковій ниві!

Враження про Конгрес: