H M U . K M . U A

Будь-ласка, зачекайте. Йде завантаження сторінки

Освітні STEM–технології у коледжі

STEM

Освітні STEM–технології у коледжі

2 Лютого, 2023 admin Comments Off

STEM (S – science, T – technology, Е – engineering, М – mathematics). Акронім STEM вживається для позначення популярного напряму в освіті, що охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering) та математику (Mathematics). Це напрям в освіті, при якому в навчальних програмах посилюється природничо-науковий компонент + інноваційні технології. STEM-технології використовують навіть у вивченні творчих та мистецьких дисциплін.

Свій досвід із впровадження елементів STEM-технологій у освітній процес фахового медичного коледжу презентували викладачі на вебінарі, що відбувся 9 листопада поточного року. У вебінарі взяли участь 42 викладачі коледжу. Окрім викладачів STEM-орієнтованих дисциплін, активними учасниками вебінару стали викладачі клінічних дисциплін.

Головним спікером вебінару була С. В. Зозуля – викладач інформатики. Саме вона розкрила зміст, основні напрямки, науковий потенціал та розвивальні можливості для студентів STEM-освіти, поділилась досвідом організації інтерактивної проектної діяльності студентів, організації дистанційного навчання з залученням сучасних освітніх платформ та педагогічного програмного забезпечення. Вона порекомендувала ефективні Інтернет-ресурси для роботи зі студентами.

У STEM-освіті чи не головне місце займають STEM-лабораторії, у яких можна проектувати заняття з віддаленими демонстраціями, лабораторними дослідженнями, науковими експериментами тощо. Саме такий досвід роботи показувала викладач фізики Астраханцева Н.В.

Geo Gebra

Викладач математики Вікарська Т.В. продемонструвала роботу зі студентами у середовищі  Geo Gebra з різних тем та розділів математики. Такі методи навчання розвивають креативність, мотивують до навчання. Вони захоплюючі і мають своє продовження. Так студент коледжу Юрченко Б. створив ряд відеороликів з математики зі STEM-контентом.

Технології 3D-моделювання

Технології 3D-моделювання

З технологіями 3D-моделювання на заняттях з біології познайомила викладач Чорна Н.А., підкресливши значимість математичного моделювання та STEM-підходів у сучасних природничих науках та освіті.

На вебінарі була цікавою і корисною інформація про упровадження елементів STEM-технологій і при вивчені професійно-орієнтованих дисциплін. Так, викладач медичної інформатики Тарасенко Т.Г. презентувала ряд платформ для організації STEM-навчання. Це платформа Інтерактивного моделювання Phet,  3D-візуалізація людського тіла Zygotebode, а також платформу КлінКейсКвест  з можливістю працювати з базою імітаційних інтерактивних симуляторів у медицині.

Впровадження елементів STEM-освіти змінить освітній процес у коледжі на краще,  зробить його більш інноваційним,та високотехнологічним.