H M U . K M . U A

Будь-ласка, зачекайте. Йде завантаження сторінки

Тиждень ЦК 2023

Тиждень ЦК 2023

18 Травня, 2023 admin Comments Off

Вчимось, навчаючи інших.

Напередодні святкування Дня науки у коледжі проведений тиждень циклової комісії дисциплін терапевтичного профілю. Мета заходу – акцентувати увагу студентів, молоді та всього населення на актуальних питаннях надання домедичної допомоги в воєнний час як у тилу так і в умовах бойових дій. Тому центральними подіями тижня стали майстер-класи, що проводились у різних локаціях – у коледжі та у ліцеї Державної прикордонної служби України.

Організатори  – викладачі коледжу Оксана Сис, Оксана Киба та завідувачка практичним навчанням Ольга Трохимчук за активної участі студентів четвертого курсу відділення «Лікувальна справа».

Під час заходів студентами коледжу продемонстровані медичні навички за алгоритмом «MARCH» такі як зупинка критичної кровотечі за допомогою турнікетів та інших джгутів, забезпечення прохідності верхніх дихальних шляхів та профілактика западання язика шляхом введення назофарингеального повітроводу та надання потерпілому стійкого бокового положення, накладання оклюзійної пов’язки при пневмотораксі, зупинка некритичної кровотечі, десмургія із використанням бандажів (ізраїльського, польського) тощо. Учасники майстер-класів працювали в інтерактивному режимі, тому могли задавати питання, допомагати або ж повторювати чи закріплювати продемонстровану навичку.

Кадетам ліцею була продемонстрована послідовність надання домедичної допомоги в зоні обстрілу та в зоні укриття. Вони дуже зацікавились такою інтеракцією, були активними слухачами, ставили питання, прагнули відпрацювати практичні навички самостійно. А після закінчення навчання запросили студентів коледжу до постійної співпраці.

В рамках тижня відбулася екскурсія студентів другого курсу відділення «Лікувальна справа» до реабілітаційного відділення КНП «Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни», під час якої співробітники закладу ознайомили їх із сучасними методами реабілітації після поранень. Студентами коледжу надана благодійна допомога на відновлення здоров’я наших воїнів.

На завершення тижня дисциплін терапевтичного профілю проведено круглий стіл на тему: “Синдром хронічної втоми як наслідок COVID-19“, який підготували студенти 3 курсу відділення «Лікувальна справа» під керівництвом Кирилюк О.Л. У заході взяла участь лікар ковідного відділення Хмельницької міської лікарні – Личак В.О., яка розповіла про наслідки COVID-19 та про постковідний синдром. Після її виступу участь у обговоренні теми взяли студенти.

Позитивними підсумками проведення позааудиторних заходів у рамках тижня слід відзначити:

  • практичну спрямованість проведених заходів;
  • насиченість медичними засобами для демонстрацій, медичним інструментарієм;
  • підготовка та використання ілюстративних матеріалів;
  • інтерактивне спілкування учасників заходів;
  • командна та дружня робота викладачів та студентів.