Медсестринство/Акушерська справа


Велике диво народження: на світ з'являється ще одна людина, запалюється на небі ще одна зірка. Поруч з мамою в цей щасливий час знаходиться акушерка – допомагає під час пологів, приймає немовля у свої руки – дбайливі, вмілі, впевнені, здатні відчувати, знімати напругу і біль.

Робота акушерки полягає у турботі про здоров'я матері та її дитини. Вимоги до рівня професійної підготовки акушерки високі – вона не тільки веде пологи, допомагає лікарю під час операцій, пов’язаних з пологами, але й доглядає за новонародженими в перші години та дні життя, виконує функції палатної, дитячої медсестри.

Акушерка ФАПу обстежує вагітну, опікується нею впродовж всього терміну вагітності, а при настанні пологів супроводжує роділлю в пологове відділення.

Крім володіння професійними навичками акушерка повинна викликати довіру, створювати інтуїтивний енергетичний зв'язок з жінкою. Можливості працевлаштуватися широкі – у міських та районних акушерсько-гінекологічних закладах, пологових будинках, жіночих консультаціях, фельдшерсько-акушерських пунктах на посадах акушерки, медичної сестри, завідуючого ФАПом. Цю спеціальність можна отримати, навчаючись на відділенні “Акушерська справа”.

Професійно важливими вважаються такі якості акушерки як акуратність, відповідальність, моторність, вміння швидко та ефективно приймати рішення. Від акушерки в рівній мірі вимагаються глибокі знання, швидка реакція, клінічне мислення, гарне фізичне здоров’я і емоційна врівноваженість.

Акушерка готується для роботи в міських і районих акушерсько-гінекологічних установах, пологових будинках, пологових відділеннях, жіночих консультаціях, фельдшерсько-акушерських пунктах (ФАП), здоровпунктах, лікувально-профілактичних установах на первиних посадах акушерки, медичної сестри, завідуючого ФАПом, а також на посадах, які обіймають молодші спеціалісти з вищою освітою відповідно до переліку типових галузевих та інших номенклатурних посад.

Очолює відділення "Акушерська справа" Лубова Тамара Федорівна - лікар-терапевт, викладач вищої категорії, викладач-методист.


Прийом  на  навчання  за  спеціальністю   “Акушерська справа»

Освітньо-кваліфікаційний  рівень  -  молодший  спеціаліст

Кваліфікація  -  акушерка

Термін  навчання  - 2  роки  5  місяців

Освіта  -  повна  загальна  середня  (11 класів) 

Сертифікати  ЗНО  -  біологія  (профільний),  українська  мова  та  література

Форма  навчання  – денна

Підготовка  фахівців  здійснюється   за  державним  замовленням  та  за кошти  юридичних  і  фізичних  осіб