Медсестринство/Лікувальна справа

Фельдшер – універсальний фахівець у наданні первинної медичної допомоги. Цю спеціальність можна отримати на відділенні «Лікувальна справа». Професійні обов'язки фельдшера -  надання першої долікарської невідкладної допомоги при гострих захворюваннях та невідкладних станах, проведення санітарно-профілактичних заходів, організація патронажу дітей та вагітних жінок, систематичний санітарний нагляд за дитячими, комунальними, харчовими, промисловими закладами, об'єктами водопостачання. Особлива професійна компетентність вимагається від фельдшера фельдшерсько-акушерського пункту, адже тут він самостійно оцінює стан здоров’я пацієнта, надає першу медичну допомогу,  приймає рішення про госпіталізацію хворого, супроводжує його під час траспортування. Він бере участь у проведенні профілактичних та диспансерних оглядів населення, несе відповідальність за стан здоров’я кожного мешканця дільниці,  яку він обслуговує.    

Допоможуть у професійній діяльності такі риси як доброзичливість, вміння спілкуватися, зосереджувати та розподіляти увагу, відповідальність, організованість,  здатність ефективно діяти в  екстремальних ситуаціях. Ця спеціальність вимагає неабиякої витривалості, мужності, навіть фізичної підготовки. Саме тому вона приваблює юнаків.

Фельдшер працює у лікарняних закладах, профілактичних установах окремого типу, диспансерах, закладах швидкої медичної допомоги і переливання крові, курортних закладах, профілактичних та епідеміологічних закладах. Він може обімати посади фельдшера, медичної сестри, акушерки.

Завідувач відділення Мороз Оксана Вікторівна -  лікар-невропатолог, викладач анатомії та фізіології людини, викладач вищої категорії, викладач-методист.

 

 

 

 

 

 

 

 


Прийом  на  навчання  за  спеціальністю   «Лікувальна  справа»

Освітньо-кваліфікаційний  рівень  -  молодший  спеціаліст

Кваліфікація  -  фельдшер

Термін  навчання  -  4 роки

Освіта  -  базова  загальна  середня  (9 класів) 

Вступні  іспити – біологія  (профільний),  українська  мова

Форма  проведення  -  тестування

Підготовка  фахівців  здійснюється   за  державним  замовленням  та  за кошти  юридичних  і  фізичних  осіб