H M U . K M . U A

Будь-ласка, зачекайте. Йде завантаження сторінки

День Української писемності та мови

День Української писемності та мови

5 Листопада, 2024 ХБМФК Comments Off

27 жовтня  уся свідома громадськість України відзначає День української писемності та мови. Сьогодні, як ніколи, тема рідної мови для українців звучить гостро і актуально, адже Україна великою ціною життя своїх громадян виборює право на мирне життя, на незалежність, на власну мову і культуру.

Традиційно в кінці жовтня у Хмельницькому базовому медичному фаховому коледжі  проходить Тиждень української мови, приурочений до Дня української писемності та мови.

Сьогодні українська мова МАЄ значення. За неї вбивали, катували. Її сотні разів забороняли. Вона сотні разів оживала. Бо «Мова – то серце народу: гине мова – гине народ». Мова – то цілюще джерело. Таку назву мало свято, проведене викладачем української мови Тамарою ШЕВЧУК 23 жовтня 2024 року. Здобувачі освіти прослухали експрес-урок «Як говорити правильно?», виконуючи завдання та відповідаючи на питання вікторини, довели, що вони є знавцями рідної мови та володіють усім її багатством. Думка, що мова – це важливо, звучала впродовж усього заходу.

Мова – це броня чи зброя? Саме таке питання поставили учасники круглого столу. Усвідомлюючи важливе значення мови в наш час протистояння повномасштабному російському вторгненню, викладачі циклової комісії гуманітарного спрямування та здобувачі освіти коледжу поділилися думками про унікальність української мови. На засіданні круглого столу на тему «Мова – це броня чи зброя?» було представлено доповіді про постать Нестора Літописця та його писемні пам’ятки як художню спробу прочитати та пояснити минуле й сучасне (Ольга ДРАНИЦЯ та Матвій ЗАГОРСЬКИЙ, керівник – Людмила КОЗАК), про особливості мовної ситуації в Україні в ХІХ – на початку ХХІ століття (Мар’яна ТЮРИНА, керівник – Людмила КОГУТ), про подолання наслідків лінгвоциду в сучасному українському суспільстві (Юрій ГАНЖА, керівник – Тетяна КЛЬОЦ), про англізми та протианглізми  розповіла Людмила КРЮКОВА. Особливий інтерес у присутніх викликало питання походження  української мови, висвітлене гостею заходу Ольгою ФІНОВСЬКОЮ, членом Правління Хмельницького міського  товариства української мови імені Тараса Шевченка «Просвіта», заступником  директора Хмельницького центру національно – патріотичного виховання дітей і молоді, кандидатом філософських наук, письменнице. Організатором заходу була Тетяна АЛЄКСЄЄВА, заступник директора з науково-методичної роботи ХБМФК, модератором – Алла ПЕТРОВА, голова СНТ коледжу, викладач суспільних дисциплін.

Українська мова – це мова наших батьків, на с і наших дітей. Це мова нашого майбутнього, це мова нашої ПЕРЕМОГИ.

Наступною  надзвичайно важливою  подією стала участь колективу у написанні Радіодиктанту національної єдності. Усі працівники коледжу  – від адміністрації до студента першого курсу – взяли участь у написанні Радіодиктанту. Це не лише перевірка грамотності, а й символ національної згуртованості та підтримки рідної мови.

 НАС ЄДНАЄ ЛЮБОВ ДО РІДНОЇ МОВИ. 28 жовтня 2024 року  року розпочався також ХХV Міжнародний мовознавчий конкурс імені Петра Яцика. Мовний марафон об’єднує учнівську та студентську спільноту. Гарним було відкриття конкурсу і в коледжі.

ПЕРЕМОЖЦЯМИ КОНКУРСУ СТАЛИ:

Серед студентів ІІ курсів: І місце – Анна КУЛИК ІІ мс А; ІІ місце – Уляна КРИСЬКО ІІ л А; Гліб ГРИЦІВ   ІІ л Б; ІІІ місце – Мар’яна ТЮРИНА ІІ мс Б; Христина ВАТАЖУК ІІ ф А; Вадим ПОПОВИЧ ІІ л Б

Серед студентів І курсів: І місце – Катерина СІДОВА І л Б; ІІ місце – Владислав ДОВГАНЬ І л А;  Андріана СНІЦАР І ф А; ІІ місце – Софія БІЛЯК І л Б;  Анна БАБАЙЦЕВА І л Б; Ольга ДРАНИЦЯ  І ф А

Цікавим завершенням тижня української мови та писемності стало інтерв’ю «Вільний мікрофон» проведене здобувачами освіти коледжу Софією КОНДРАТЮК та Максимом КОЛІСНИКОМ. Учасники інтерв’ю показали високий рівень знань з  української мови.

Усі проведені заходи  – це свідчення глибокої  поваги до національної ментальності свого народу, це вшанування нашої історії та культури,  це фрагмент великого національного спротиву, який сьогодні чинить наш народ проти ворога-окупанта.